hehapletu,fotím,žiju

Odpoledne do divadla.....

Publikováno 16.12.2016 v 18:07 v kategorii Moje tvoření a jiné aktivity, přečteno: 59x

dneska návštěva divadelního představení Ryba potmě. Veřejná generálka na činoherní scéně MDB. Bavila jsem se.
  

RYBA POTMĚ

Ryba potmě


 • Premiéra17. PROSINEC 2016

černá komedie

Proslulý americký stand-up komik a sitcomový scenárista Larry David, (spoluautor proslulé Show Jerryho Seinfelda a autor i protagonista populárního sitcomu Larry, kroť se), debutoval vloni (!) ve svých 68 letech na Broadwayi coby divadelní autor – a hned napoprvé se mu podařilo pokořit broadwayský rekord v počtu lístků prodaných ještě před premiérou, (a to se průměrná cena za jeden lístek vyšplhala na neuvěřitelných 230 dolarů!!!). „Stojí Ryba potmě za ty stovky dolarů? Stojí, do posledního centu!“ napsal recenzent Guardianu.

Larry David totiž napsal brilantní současnou frašku, která plně prokazuje jeho léty cizelované mistrovství ve stavbě slovního i situačního vtipu. Inscenaci vám představíme pouhý rok a půl po jejím prvém uvedení v New Yorku v evropské premiéře a za nepoměrně nižší cenu!

Ryba potmě je příběhem ušlápnutého, sebeironického Normana a jeho excentrické dominantní matky Glorie, která se po smrti jeho otce nastěhuje k Normanovi domů a začne mu razantně organizovat život. Norman tak zoufale lavíruje mezi požadavky své matky, která se nesnese s jeho ženou Brendou, Brendy, která se nesnese s jeho matkou Glorií, a bývalé otcovy hospodyně Manuely, jejíž syn Diego se zesnulému podezřele podobá... Zdánlivě nekomediální téma rodinného úmrtí vyvažuje Ryba potmě brilantními woodyallenovskými dialogy. Role Glorie bude nesporně výtečnou příležitostí pro první dámu českého divadla, paní Zdenu Herfortovou.    Tentokrát jsem si fotku a článek o hře vypůjčila na stránkách  www.mdb,cz


                               Mějte hezký večer             Heha

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?